Simulujte svoji přítomnost a mějte domácnost pod kontrolou i z druhého konce světa

Zavřeli jste před odjezdem všechny dveře a okna? Snad ano! Vypnuté osvětlení ve večerních hodinách však přesto může znamenat lákadlo pro nejednoho drzého zloděje. Jak simulovat svoji přítomnost, když jste na dovolené a odradit případné nezvané hosty? Přeci pomocí chytrého osvětlení a zásuvek.

Nastavte si v době nepřítomnosti časové plány rozsvícení světel v jednotlivých místnostech, ideálně na každý den v týdnu trochu odlišně. V případě značky VOCOlinc tuto funkci umožňuje jak nativní aplikace výrobce, tak asistenti třetích stran HomeKit, Alexa či Google Assistant, bez nutností dalšího bridge/hubu. Vytvořte si časový plán pro každou místnost zvlášť, nebo navázejte akci na čas západu slunce.

.

 

Pokud vlastníte domácí centrum (iPad, Apple TV, nebo HomePod) můžete svoje osvětlení v rámci HomeKitu ovládat i mimo domov. V případě, že jste uživatel Androidu můžete svoje žárovky a zásuvky ovládat odkudkoli i bez domácího centra!

Kromě chytrých žárovek, nebo třeba LED pásků můžete využít i zásuvky. Zapojte do nich klasickou lampu a nastavte časovač dle preferencí. Chytré zásuvky můžete využít pro automatizaci jakékoliv zařízení, které nevyžaduje manuální sepnutí, třeba bazénová filtrace!

 

.

 

O tom, co se doma děje můžou víc říct také chytré homekitové senzory oken a dveří. Stačí je nalepit na rám sledovaného objektu. V tomto případě již potřebujete domácí centrum (iPad, Apple TV, nebo HomePod), se kterým senzor pomocí Bluetooth komunikuje. Následně odešle do vašeho telefonu oznámení o jakémkoli pohybu, nebo nevítaném hostovi. V případě, že vlastníte chytrou bezpečnostní kameru můžete ihned zkontrolovat co se doma děje.

 

.

Vaši reálnou přítomnost samozřejmě nic nenahradí, ale každý krok navíc v zabezpečení vám může ušetřit trable při návratu.

A tip za závěr? Odpusťte si přidávání fotek z pláže na sociální sítě. Mohou být dobrým zdrojem informací o vaší (ne)přítomnosti!

Využijte do 26. července v košíku kód DOVOLENA pro 100 Kč slevu při nákupu od 1000 Kč na nákup chytrých vychytávek.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info